Про нагальне. Будівництво бомбосховища для приватного житлового будинку

Про нагальне. Будівництво бомбосховища для приватного житлового будинку

Якісно побудоване бомбосховище – Ваш гарант безпеки.

Будівництво, як і всі інші сфери, адаптується не тільки для роботи в умовах воєнного часу, але і перепрофільовується під сучасні вимоги до будівництва. Нові реалії диктують нові правила життя. Насамперед, мова йде про облаштування бомбосховищ. Скільки трагедій за ці півтора роки було пов’язано саме з неправильним проектуванням укриттів… На гіркому досвіді ми маємо усвідомити всю важливість організації таких об’єктів ще на етапі створення проекту та будівництва. Отож, давайте поговоримо про підхід до будівництва бомбосховищ.

Сьогодні ми розглянемо загальні принципи та підхід при проектування бомбосховищ в приватних житлових забудовах.

Закладення бомбосховища при будівництві власного будинку – це важливий етап для захисту своєї родини від будь-яких небезпечних ситуацій не тільки у воєнний час. Ми виділили основні аспекти та певні рекомендації щодо планування та будівництва бомбосховищ на приватних житлових об’єктах.

1. Планування

Перед початком будівництва необхідно визначити всі можливі варіанти розташування бомбосховища на території. Необхідно обрати місце, яке знаходиться якомога далі від любих будівельних споруд (самого будинку, гаражу, тощо). Обов’язково зверніть увагу на рельєф місцини, розташування ліній електромереж та інших комунікаційних елементів, які суттєво можуть вплинути на безпечність Вашого бомбосховища.

2. Конструкція та розміри

Насамперед, бомбосховище має бути достатньо заглиблене в землю. Як правило, стіни будуються з залізобетонних блоків чи сталевих панелей. Стосовно товщини все доволі просто – чим більше бетону тим надійніше. Слід зауважити, що для захисту від прямого попадання цього, все ж таки, недостатньо –  необхідно робити подвійну плиту та організовувати між ними відстань не менше метра. Заглиблення в такому випадку має бути значно більшим. Розміри бомбосховища мають бути достатніми для комфортного розміщення вашої родини, необхідних запасів їжі, води та інших речей першої необхідності.

3. Вентиляція та електрика

Один з найважливіших пунктів при будівництві бомбосховища. Для того, щоб бомбосховище належно виконувало свої функції, йому обов’язково необхідні правильно спроектовані та сконструйовані вентиляція та електрика. Вентиляційні отвори необхідно розташовувати знизу та зверху для забезпечення нормальної циркуляції повітря. Постачання електроенергії можна забезпечити з батарей, генераторів чи сонячних панелей.

4. Захист від води

Потрапляння води всередину бомбосховища – один із найбільших ризиків, адже це майже гарантовано призводить до фатальних наслідків. Щоб унеможливити таку ситуацію, бомбосховище необхідно будувати на високій місцині, де можливо організувати належне водовідведення. Окрім того, бажано встановити насос, який забезпечить відкачування води у разі її потрапляння всередину бомбосховища.

5. Зберігання запасів

В бомбосховищі обов’язково має зберігатись запас їжі, води, ліків та інших необхідних матеріалів в достатній кількості. Тому не забувайте про необхідність облаштування системи зберігання та використання цих запасів, щоб вони завжди були готові до використання.

6. Безпека

У бомбосховищі мають бути продумані та обладнані всі необхідні системи безпеки, які мають забезпечити безпечну евакуацію при необхідності. Двері мають бути міцними та замковими, здатними витримати силу удару вибухової хвилі. Бажано також облаштувати систему пожежогасіння та датчики диму.

В загальному, укриття приблизною площею в 25 метрів квадратних обійдеться Вам до 20 тис. доларів. Є багато чинників, які впливають на кінцеву вартість проекту – товщина стін, марка бетону, виробник матеріалів, особливості місцевого рельєфу, необхідність в посиленій гідроізоляції, певні персональні побажання тощо. Усереднено, верхню плиту перекриття роблять товщиною близько 35 см, нижню – не менше 20 см з подвійною сіткою арматури, заглиблення має бути не менше 1,3 метри.

Підходьте до будівництва бомбосховища відповідально та з належною увагою до всіх можливих деталей, будівельних норм і правил. Пам’ятайте, що правильно облаштоване бомбосховище – це захист Вашої родини та спокійний сон вночі.

З проектами наших будинків Ви можете ознайомитись тут.

З турботою про Вас, команда «Наш простір»! ❤

Слідкуйте за нашим життям та новинами у Facebook

One thought on “Про нагальне. Будівництво бомбосховища для приватного житлового будинку
  1. Philipp

    Hi! This is my first comment here so I just wanted to give a quick shout out and tell you I genuinely enjoy reading your blog posts.

    Can you suggest any other blogs/websites/forums that cover the same subjects?
    Thanks for your time!

    27.06.2023 Reply
Залишити відповідь

Your email address will not be published.

Замовити дзвінок