Як не натрапити на недобросовісного підрядника ?
З кожним днем у містах збільшується кількість нових об’єктів: новобудови, офісні приміщення, торгові центри, ресторани, відпочинкові комплекси та котеджі. Відповідно зростає кількість будівельних фірм, Як вберегти себе під час співпраці з підрядниками читайте далі у статті. Отже, на що слід звернути увагу в першу чергу ?
Перевірка інформації та документів
Перш за все слід звернути увагу на документи, які ідентифікують підрядника. Такі дані містяться у відкритих реєстрах. У цих реєстрах можна знайти інформацію про керівників (бенефіціарів), місце де зареєстрована юридична особа та чи дозволяють КВЕДи здійснювати господарську діяльність, і чи не має компанія податкового боргу.
Поцікавитися через сайти чи інформаційні мережі про наявність у юридичній компанії документів та ліцензій на здійснення господарської діяльності.
Варто перечитати будівельні форуми та проаналізувати відгуки та інформацію про компанію. Чимало можна дізнатися про фірму на власному сайті. Переглянути попередні проєкти, хід будівництва інших наявних проєктів.
В процесі перевірки документів на підрядника, потрібно також перевірити дані на саму забудову та процес будівництва. Це папери на земельну ділянку – договір оренди або акт на право власності та декларація про початок будівельних робіт.
Якщо це створення житлово-будівельного кооперативу, то варто перевірити його статут, адже покупець в такому випадку вступає в нього як асоційований член, і його права прописуються в цьому статуті.
Якщо створюється фонд фінансування будівництва, більшість положень будуть регульовані не в самому договорі, а в правилах фонду фінансування цього будівництва Тому слід додатково дивитися ці документи.
Перевірка наявності чи відсутності судових рішень, на предмет участі компанії у кримінальних провадженнях. В інтернеті існує чимало сайтів на яких можна переглянути чи була юридична особа стороною у судових рішеннях або ж була стороною у виконавчому впровадженні.
Укладання договору
Детально проаналізувати запропонований договір, якщо такий договір надається підрядником. Потрібно звернути увагу на предмет договору, має бути чітко визначений об’єкт, який підлягає забудові, обумовлена визначена ціна забудови, порядок оплати та терміни виконання робіт. Розписана гарантія, протягом якого забудовник буде нести відповідальність, а також відповідальність за не виконання договору. Адже більшість підрядників складають договори на користь з більшою вигодою для себе, тобто максимум відповідальності покладають на покупця.
Куди варто звертатись, якщо будівництво призупинилось.
Будівництво, як і будь-яка робота, не може просто так зупинитися. Але якщо так сталося слід з’ясувати причини для цього. Це може статися через відсутність коштів у підрядника, і він шукає кошти, відповідно і будівництво затягується, а може статися через рішення Держархбудінспекції, тому що виявлені порушення. В таких випадках слід звертатися до юристів і вирішувати чи вигідно відмовлятися від договору і пробувати повернути свої кошти.
Є варіант змінити підрядника, і довести будівництво до кінця, але це тільки в тому випадку, коли покупці, які одночасно виступають інвесторами будівництва, об’єднуються, щоб довести будівництво до кінця.
Як покарати підрядника?
Кошти від підрядника можна повернути лише через суд.