Чому краще вибрати компанію, а не будувати самому ?

Чому краще вибрати компанію, а не будувати самому ?

Маючи ділянку, під забудову у Вас рано чи пізно виникне бажання щось там побудувати. Будівництво приватного будинку є достатньо затратна робота, чи це стосується вартості чи часу. Отож, перед початком будівництва  ви стикнетеся з вибором і Вам  потрібно буде визначитися як Ви будете будувати, самостійно чи краще найняти  компанію для будівництва. Самостійно досить важко будувати будинок, особливо якщо в цій справі Ви новачок.

Будівництво будинку самостійно.

Переконаність у цьому спонукає чимало людей відмовитися від зайвих витрат на фахівців і приступити до будівництва в поодинці або разом з родичами та друзями. Перспектива все зробити своїми руками приваблива, але, перш ніж починати рити траншеї під фундамент і орендувати техніку, зважте всі «за» і «проти».

Плюси:

Ви зможете з гордістю заявляти всім, що будинок побудований власними руками. Чоловік, який побудував будинок (а також виховав сина і посадив дерево), безумовно, заслуговує на повагу в нашому традиційному суспільстві.

Вам не потрібно буде платити будівельній фірмі, бригаді, виконробу.

Ви будете контролювати вартість закуповуваних матеріалів і самостійно вести кошторис.

Якщо у вас недостатньо коштів на руках, то будівництво можна розділити на етапи, підкуповуючи потрібні матеріали в міру можливості. Але тоді будівництво затягнеться на декілька років.

Ви контролюєте якість будівлі, вибираєте найкращі матеріали, до всього підходите особисто, виключаючи халтуру.

мінуси:

так, ви не платите будівельникам, однак ви розраховуєтесь своїм часом і силами.

крім того, вам доведеться закуповувати не тільки матеріали, але й інструменти, обладнання та техніку. Оренда теж дорого коштує, при цьому від недосвідченості можна що-небудь поламати.

якщо ви не можете перебувати на будівництві постійно, то є ризик, що ваші якісні матеріали  розкрадуть. Можна, звичайно, найняти сторожа або поставити тимчасову будівлю для зберігання матеріалів. Але це додаткові сили та гроші.

ще один важливий недолік – низька швидкість будівництва

і, напевно, найголовніший пункт – це ризик зробити помилку. Якщо у вас немає необхідних навичок в будівництві, то в процесі ви можете наробити багато серйозних помилок

Будівництво з найманими бригадами

Якщо ви не будівельник і не любите «брудну роботу»,  але в цілому готові розібратися в тонкощах будівельних технологій і звикли все контролювати, для Вас буде прийнятним варіант : будувати з залученням найманих бригад.

плюси:

ви максимально залучені в процес і можете вчасно виправляти помилки будівельників, тут краще взяти виконроба, який паралельно з вами буде контролювати роботи.

робота проходить досить оперативно, злагоджено, і ви можете самі регулювати кількість залучених бригад

ви можете заощадити на будматеріалах і на роботі окремих спеціалістів

мінуси:

безвідповідальність бригад і окремих фахівців, а також супутні проблеми (документи у мігрантів) створюють вам ризики, причому ризикуєте ви не тільки часом, але і грошима – будівельники можуть зникнути з передоплатою або зробити великі помилки. Оскільки бригади – це не юрособа, а люди «з вулиці», то ви не досягнете компенсації збитків;

від злодійства матеріалів ви теж не застраховані. Випадки, коли самі робітники ночами крадуть ночами цемент та інші будівельні матеріали, не рідкість.

якщо ви вирішили заощадити ще більше і відмовилися від послуг позаштатного виконроба, то ваші помилки в проєктному  менеджменті можуть дорого вам обійтися. Без відповідної освіти та досвіду складно розбиратися у всіх нюансах і керувати бригадами. Ситуацію якоюсь мірою врятує наявність проєктувальника, який може (і повинен) здійснювати авторський нагляд і контролювати відповідність будівельних робіт початковим проєктом. Якщо ж вам попадеться безвідповідальний проєктувальник, ситуація може  закінчитися плачевно, адже ви втратите час та гроші.

Будинок «під ключ» з будівельною  компанією

Якщо ви не знаєте будівельних тонкощів, і не маєте часу вдаватися до дрібниць, тоді найкращим варіантом для Вас буде  скинути з себе відповідальність і укласти договір з будівельною компанією. Це єдиний підрядник, який буде  працювати  з вами безпосередньо. Компанія допоможе оформити документи, підбере ділянку, сама складе кошторис, який буде підходити під Ваш бюджет, створить план будівництва, виходячи з ваших побажань …

плюси:

Ви комунікуєте  з невеликою кількістю людей, найчастіше це керівник та інженер, які відповідають за ваш проєкт, і Ви не втрачаєте багато  свого часу.

Ви отримуєте готовий будинок відповідно до обраного проєкту вже через кілька місяців (або трохи більше – в залежності від складності будівництва).

Ви розумієте, з чого складається кошторис, і включаєте в неї відразу всі транспортні витрати, відходи виробництва, вивезення сміття, інструменти та витратні матеріали. Вам відома остаточна сума будівництва.

Вам допомагають вибрати ділянку та оформити дозвіл на будівництво

фахівці розроблять для вас індивідуальний проєкт будинку або запропонують типовий.

у фірмі допоможуть підібрати матеріали, потрібні для будівництва, щоб укластися в бюджет і не втратити в якості.

за збереження матеріалів на будівництві і якість роботи відповідає фірма. Вразі чого – ви можете подати на неї в суд. Головне – детально прописати всі ці моменти в договорі.

мінуси:

цей варіант найдорожчий. Адже ви оплачуєте роботу не тільки тих хто працює на будівництві, але та офісних працівників. Фірма несе гарантійні зобов’язання перед вами – і це теж закладається в вартість робіт.

Ви не захищені від зриву термінів здачі об’єкта. Недобросовісні компанії роблять це часом навмисно для отримання додаткового прибутку. Звичайно, терміни чітко потрібно прописати в договорі.

якщо ви хочете отримати будинок дуже швидко та у вас немає часу на те, щоб вдаватися в процес будівництва, вам підійде цей варіант. Головне – уважно підійдіть до вибору фірми. Зверніть увагу на те, скільки років існує компанія, наскільки міцна її репутація, поспілкуйтеся з колишніми клієнтами, почитайте відгуки на форумах. І упевніться в наявності гарантії на роботи. Серйозний плюс цього варіанту – вам буде на кого подати позов в разі проблем з будинком. 

Отож, якщо Ви хочете збудувати якісний будинок, та вкластися в терміни, а всю роботу щоб зробили за вас підрядники, найкращим варіантом буде обрати компанію для будівництва, а компанія Наш Простір, допоможе втілити вашу мрію про будинок у реальність за вашими бажаннями.

Залишити відповідь

Your email address will not be published.

Замовити дзвінок