Що потрібно замовнику для початку будівництва ?

Що потрібно замовнику для початку будівництва ?

Продовжуємо рубрику корисних порад для будівництва

Дозвільні документи на будівництво є законною підставою для реалізації будь-якого будівельного або архітектурного проекту. Будівельна документація надається замовнику відповідною інстанцією  ДІАМ з метою контролю над виконанням нормативів, правил, вимог і умов містобудівного законодавства.

Державна інспекція архітектури та містобудування України (ДІАМ) – центральний орган виконавчої влади, який реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду.

Розробка  проєктно-кошторисної документації

 Проєктно кошторисна документація (ПКД) — це основний документ в будівництві, що закладає вимоги до об’єкта. Будь-яке будівництво починається з проектування та складання кошторису витрат.

  Проєктна документація — це затверджені текстові та графічні матеріали, якими визначаються містобудівні, об’ємно-планувальні, архітектурні, конструктивні, технічні, технологічні рішення, а     000 також кошториси об’єктів будівництва. 

   Проєктна документація на будівництво об’єктів розробляється з урахуванням вимог містобудівної документації, вихідних даних на проектування та дотриманням вимог законодавства, будівельних норм, нормативно-правових актів з охорони праці, зокрема Мінімальних вимог з охорони праці на тимчасових або мобільних будівельних майданчиках, затверджених наказом Міністерства соціальної політики України від 23 червня 2017 року № 1050, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 08 вересня 2017 року за № 1111/30979, державних стандартів і правил, у тому числі вимог нормативів з питань створення умов для безперешкодного доступу для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення (вимоги щодо створення умов для безперешкодного доступу для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення зазначаються в проектній документації окремим розділом). 

Визначення  класу наслідків та характер робіт

До незначного класу наслідків СС1 відносяться житлові будинки до 4-х поверхів включно. Їх вихід з ладу загрожує життю і здоров’ю до 50 осіб, які перебувають в будівлі постійно, до 100 – періодично, і до 100 – зовні. Можливі економічні збитки сягають суми в 2 500 мінімальних зарплат. Для початку будівництва таких об’єктів проходження експертизи потрібно лише в окремих випадках: при будівництві в складних інженерно-геологічних умовах – в частині міцності і надійності; і при будівництві з використанням бюджетних коштів – в частині кошторисної документації. Віднесені до такого класу споруди (серед яких і приватні будинки) є найбільш поширеними в Україні.

У середній клас наслідків СС2 входять житлові будинки від 5 поверхів. Їх вихід з ладу загрожує життю і здоров’ю від 50 до 400 осіб, які перебувають в будівлі постійно, від 100 до 1 000 – періодично, і від 100 до 50 000 – зовні. Можливі економічні збитки сягають суми в розмірі від 2 500 до 50 000 мінімальних зарплат. Проходження експертизи проектної документації перед початком будівельних робіт є обов’язковим.

Значний клас наслідків СС3 охоплює житлові комплекси багатоповерхових будинків, комплекси з торговими та громадськими центрами. Їх вихід з ладу загрожує життю і здоров’ю для понад 400 осіб, які перебувають в будівлі постійно, більше 1 000 – періодично, і більше 50 000 – зовні. Можливі економічні збитки перевищують суму в 50 000 мінімальних зарплат. Вихід з ладу таких споруд може призвести до руйнування об’єктів національного масштабу енергетичної і транспортної інфраструктури, а також культурно-історичної спадщини. Експертиза об’єкта віднесеного до цього класу є обов’язковою умовою перед початком будівництва.

Отримання дозволу на будівництво

Дозвіл на виконання будівельних робіт — документ, що засвідчує право замовника та підрядника на виконання підготовчих (якщо підготовчі роботи не виконані раніше відповідно до дозволу на виконання підготовчих робіт) і будівельних робіт з нового будівництва, реконструкції, реставрації, капітального ремонту, підключення об’єкта будівництва до інженерних мереж та споруд.

Не всі об’єкти потребують дозволу на будівництво, переглянути перелік будівельних робіт, які не потребують документів, що дають право на їх виконання, та після закінчення яких об’єкт не підлягає прийняттю в експлуатацію, можна на сайті Верховної Ради у постанові Кабінету  Міністрів України від 7 червня 2017р.  №406

Залишити відповідь

Your email address will not be published.

Замовити дзвінок