Як вибрати матеріали для будівництва власного будинку

Як вибрати матеріали для будівництва власного будинку

Якщо ви коли небудь задумувалися про будівництво будинку, і над питанням які матеріали краще то наша стаття якраз для Вас.  Зараз ринок надає широкий асортимент матеріалів та послуг.  Адже саме від матеріалів залежить якість будинку, терміни будівництва, вартість  та багато супутніх нюансів. Зведення будинку складається з  кількох етапів. Вибираючи матеріали  для будівництва  відповідно перше питання виникає,  який матеріал який матеріал використати для  будівництва  стін. Адже кожний етап використовує відповідні  матеріали. Тому питання будівництва потрібно вирішувати покроково.

Для деяких кращим вибором стане вибір дерев’яного будинку, де буде легке та свіже повітря. Для інших вибір монолітно-цегляного будівництва стане вирішальним аргументом, а решта виберуть для будівництва газо-блоки через їх достпну вартість, простоту у зведенні об’єкту і хорошу теплоізоляцію.  

Види фундаментів і матеріали

Фундаменти можуть бути:

 • стрічковими;
 • стовпчастими;
 • плитковими;
 • пальовими.

Стопчасті фундаменти найбільш поширенні та використовуванні. Вони є досить дешевими, вони в 1.5 – 2 рази економічно вигідніше  від стрічкових по витратах матеріалів. Такі фундаменти використовуються для будинків з легкими стінами.

Стрічкові фундаменти на відміну від стовпчастих використовуються  під важкі стіни. Такі фундаменти діляться на монолітні,  вони заливаються на будівельному майданчику, та збірні, які складаються  з фундаментних бетонних або залізобетонних блоків.

Плитні фундаменти, вибудовуються  по  всій площі будівлі.  Вони являють собою суцільну або гратчасту плиту, яка виконується з монолітного залізобетону або зі збірних перехресних залізобетонних балок з жорстким закладенням стикових з’єднань. Цей варіант  вважається найбільш дорогий.

Пальові фундаменти, це окремі палі або групи,  які об’єднані зверху бетонною плитою або балкою. Застосовують для слабких грунтів при значних навантаженнях. Палі використовують при зведенні багатоповерхових будинків. Можуть використовуватися для приватного будівництва. Виготовляються палі із залізобетону, спеціально обробленого дерева, металевих труб, комбінації металу і бетону. Палі можуть бути: гвинтові, забивні, вдавлюються і набивні.

З чого краще будувати стіни будинку

Сьогодні будівельна галузь налічує великий асортимент матеріалів для будівництва, з яких зводяться стіни будинків. Вони можуть відрізнятися різними  характеристиками і вартісним співвідношенням. Для вибору накращих  матеріалів для стін будинку,  спочатку потрібно визначитися з майбутнім використанням приміщення. Якщо воно буде використовуватися  для постійного проживання, то потрібно використовувати  довговічні і міцні матеріали. В даний час існує дві популярні технології:

 • цегляна або блокова
 • збірна, коли будинок збирається з елементів,

Будинки з піноблоків і газоблоків

Піноблоки та газоблоки — це одні з найбільш використовуваних матеріалів, так як вигідне  співвідношення низької ціни і при низькій ціні володіють високою екологічною чистотою. Вони виготовляються з натуральних матеріалів для будівництва: піску, цементу, води. Відрізняються вони  добавками: для отримання газобетону додається порошковий газоутворювач, що створює мережу каналів в структурі; а для отримання пінобетону в якості добавки використовується піноутворювач, що створює усередині матеріалу повітряні пори.

Стіни з піноблоків і газоблоків добре пропускають повітря, тому створюють хороший мікроклімат в будинку. Легкість матеріалу дозволяє швидко зводити будинки і заощаджувати на фундаменті. До плюсів матеріалу відносяться високі шумо-і теплоізоляційні якості, пожежобезпечність, стійкість до впливу високих температур. Для обробки можна використовувати будь-який матеріал. Наявність відкритих каналів в структурі газоблоків робить матеріал водопроникним, тому стіни потребують пароізоляції. Недоліком піноблоків є недостатня міцність, при усадці можуть з’явиться тріщини, тому при зведенні будинок слід добре армувати.

Будівництво з керамоблоків та цегли

Самим популярним будівельним матеріалом досі залишається цегла. Його основні якості — довговічність і міцність, але він сильно поступається сучасним матеріалам рівнем енергозбереження. Тому в даний час цей матеріал більше використовується в якості облицювального.

Прекрасною альтернативою цеглі стали керамічні поризовані блоки . Завдяки своїй пористій структурі керамоблоки мають низьку теплопровідність, тому стіни можна будувати не такими товстими, як цегляні. При цьому матеріал не поступається цеглі міцністю, має високу морозостійкість і паропроникність. Керамоблок — це великорозмірний матеріал, один блок замінює до 7 шт. цегли в залежності   від розмірів, тому будувати будинки з нього швидко і просто. Головним недоліком матеріалу є його висока вартість.

Монолітне і кам’яне будівництво

Технологія монолітного будівництва дає можливість зводити будинки будь-якої форми та поверховості. Використання при будівництві опалубки незнімного типу дає можливість зводити стіни набагато швидше, ніж за допомогою інших технологій. Монолітні будинки  володіють високими теплоізоляційними якостями, їх товщина в 2,5 рази менше, ніж у цегляних. Дана технологія дає можливість знизити навантаження на фундамент.

Кам’яні будинки  володіють хорошим мікрокліматом, стіни швидко вбирають вологу, але й легко її віддають. Якщо застосувати правильну технологію при будівництві, то в таких будинках буде тепло взимку і прохолодно влітку. Кам’яні будинки — відмінний варіант довговічного будинку, яке переживе не одне покоління. По довговічності вони перевершують цегляні. Але вдома з каменю виходять дорогими за вартістю.

Дерев’яні будинки

Головним достоїнством дерев’яних будинків завжди була їх природна краса і екологічність. Вони швидко прогріваються, в них добре дихається, але вони недовговічні. Сучасні будівельні матеріали з дерева обробляють спеціальними засобами, щоб захистити дерево від вологи і паразитів, підвищити пожежобезпечність, але при цьому матеріал втрачає свою екологічність. Крім того, будинок з профільованого бруса вимагає усадки не менше року, клеєний брус не потребує усадки, але коштує набагато дорожче.

Каркасні будинки

Ці будинки належать до легких будівлі. Вони швидко зводяться, дешево коштують. Основним недоліком є ​​низька шумоізоляція і паропроникність, тому потребують додаткового вентиляції. Крім того, головними ворогами цих будинків є гризуни, оскільки основу будинків складає дерев’яний каркас і утеплювач. Каркасні будинки недовговічні, тому підходять для тимчасових споруд.

Кожен матеріал має свої плюси і мінуси. Вибір матеріалу залежить більше від того, що ви хотіли б отримати про майбутнього будинку.

Матеріал для стінТермін експлуатації, роківТривалість будівництваНеобхідність в теплоізоляціїНеобхідність у зовнішній обробці
Керамічна цеглаБільше 100 років Від 1-го рокуНеобхіднаНеобв’язково
КерамоблокиБільше 100 років Від 6 міс.Залежно від розмірів блоку і кліматичних умовНеобв’язково
ГазоблокиБлизько 100 роківВід 6 міс.Залежно від розмірів блоку і кліматичних умовОбов’язково, паропроникна
ПіноблокиДо 100 роківВід 6 міс.НеобхіднаОбов’язково
Монолитні100-200 років1 – 3 міс.Не потрібнаОбов’язково
Дерев’яний брусБлизько 100 років2 – 6 міс.Не потрібнаВідсутня
Дерев’яний каркас з утеплювачемМінімум 25 років1 – 3 міс.Не потрібнаОбов’язково
Металевий каркас з утеплювачемМінімум 25 років, в залежності від якості утеплювача1 – 3 міс.Не потрібнаОбов’язково
SIP-панеліМінімум 25 роківВід 1 міс.Не потрібнаОбов’язково
порівняльна таблиця різних матеріалів

Види матеріалів для влуштування дахів

Одним з важливих матеріалів для будівництва, без якого не обходиться  будівництво котеджів включає в себе  покрівельний матеріал, вибір якого залежить від впливаючих чинників:

 • навантаження на покрівлю;
 • форми даху;
 • вогнестійкості;
 • довговічності;
 • вартості.

В даний час будівельний ринок пропонує такі види покрівельного матеріалу як:

 • черепиця (з кераміки, металу, бітуму, цементно-піщану);
 • азбестові листи (шифер);
 • метал (профнастил, фальцевую покрівлю зі сталі, міді, алюмінію);
 • бітумний шифер;
 • сланець;
 • натуральні матеріали.

Найбільш витривалішою, але в той час і найдорожчою є натуральна черепиця.

При замовленні будівництва  будинку під ключ наша компанія  допоможе Вам з оформленням документів на будівництво.  А після закінчення будівництва, ми ще 2 місяці  будемо безкоштовно допомагати Вам з обслуговуванням будинку.

Залишити відповідь

Your email address will not be published.

Замовити дзвінок